Jak o šperky správně pečovat

Vlastnit krásné šperky je jedna věc, ale udržet je v perfektním stavu je úplně jiná výzva. Někdy však nemusíte běžet do klenotnictví, abyste své šperky vrátili do jejich původního lesku. Prozradím vám užitečné tipy na vyčištění šperků, které znaly už naše babičky. Čistěte své šperky pravidelně minimálně jednou za dva měsíce a těšte se z vaší investice dlouhá léta.

1. Čištění šperků za pomoci jedlé sody
Tato kombinace zaručeně odstraní ze zlatých a stříbrných šperků veškerou mastnotu a usazenou špínu. Vemte si malou plastovou misku, kterou vystelete alobalem. Potom přidejte čajovou lžičku jedlé sody a do nádoby položte šperky. Vše zalijte horkou vodou a nechte chvilku působit dokud voda nevychladne. Potom šperky opatrně vytáhněte a omyjte pod tekoucí vodou a utřete jemným hadříkem. Tento proces doporučuji opakovat jednou za dva měsíce. Díky tomu budou vaše klenoty neustále krásné a lesklé. Pokud jsou na špercích stále zbytky nečistot, doporučuji pokračovat k procesu dva. Nevíte si s čištění mých šperků rady? Napište mi email a moje šperky vám vyčistím zdarma.

2. Mýdlo a jemný zubní kartáček
Tento proces zvolte jako druhou fázi čištění. Šperky na chvilku namočte do směsi teplé vody a mýdla a jemně je vyčistěte měkkým zubním kartáčkem. Poté důkladně opláchněte vodou a osušte měkkou utěrkou.

3. Péče o šperky s perlami
Perly jsou organického původu a mohou být náchylné na poškrábání, změnu barvy a ztrátu lesku, pokud se o ně nebudete správně starat. Dbejte na to aby perly nepřišly do přímého styku s parfémy, kosmetikou, chemikáliemi v domácnosti a agresivními čistícími prostředky. Aplikujte parfémy a kosmetiku před nasazením perlových šperků a vyvarujte se přímého kontaktu s chemikáliemi. Po každém nošení otřete perly měkkým hadříkem nebo utěrkou, abyste odstranili nečistoty a olej z pokožky. Nepoužívejte přílišnou sílu při čištění, abyste předešli poškrábání. Pro čištění šperků s perlami doporučuji mně kontaktovat. Šperky Vám odborně vyčistím.

4. Péče o šperky se smaragdy
Smaragdy jsou citlivé na chemikálie a teplotu, které mohou poškodit jejich povrch nebo zavinit ztrátu jejich přirozeného lesku. Vyvarujte se tedy kontaktu se zásaditými čistícími prostředky, parfémy, kosmetikou obsahující chemikálie nebo jinými agresivními látkami. Doporučuje se sundat šperk se smaragdem před použitím jakýchkoli chemikálií. Pro čištění šperků se smaragdy je nejlepší použít jemnou štětinku, například měkký zubní kartáček. Namočený ve vodě s mírným mýdlem. Jemně vyčistěte povrch šperku a poté opláchněte v čisté vodě. Vyhněte se použití jakýchkoliv agresivních čisticích prostředků nebo přílišnému tření, abyste zabránili poškození smaragdu.

 

Péče o šperky není jen rutinní úkol, ale hlavně výraz vztahu k vašim cenostem. Investujte čas a úsilí do správné péče o své šperky, a budou vám dělat radost po mnoho let. Nevíte-li si rady jak vyčistit šperky od Antonie Lecher? Napište mi email a šperky z mých kolekcí vám zdarma vyčistím.

← Older Post Newer Post →