Velikost prstenů...

Plánujete si pořídit prsten či připravit blyštivé překvapení své milované osobě, ale nevíte jakou má velikost prstu? Poradím vám jak jednoduše zjistíte velikost prstenu pomocí několika osvědčených metod. Prsteny vám vyrobím přímo na míru a pokud by se stalo, že prsten nebude sedět zdarma vám velikost upravím.

1. Osobní setkání v ateliéru

Nejosvědčenějším způsobem měření velikosti vašeho prstu je naše osobní setkání, při kterém vám pomocí speciálních měřících kroužků změřím přesnou velikost vašeho prstu. Navíc při osobním měření prstu, vám mohu sdělit i více informací o špercích, nahlédnete do zákulisí mojí tvorby a můžeme probrat vaše speciální požadavky. Tento způsob měření doporučuji v případě, pokud si plánujete zakoupit snubní prsteny z mého portfolia.

2. Měřící kroužky 

Je pro vás komplikované se osobně setkat, mám pro vás řešení pomocí měřících kroužků, které vám zašlu poštou domů, stačí vám mě kontaktovat přes email. Měřidlo prstenů je nastavitelný kroužek s rozměry, který si navléknete na prst a utáhnete jako kravatu, a to do té míry, aby vám byl kroužek příjemný. Důležité je vyzkoušet jestli měřidlo z prstu pohodlně stáhnete a pokud máte například větší klouby, je potřeba uzpůsobit také velikost prstenu. Do objednávky mi potom prosím zašlete rozměry uvedené na měřícím kroužku a prsten vám vyrobím na míru.

3. Měření prstu pomocí provázku

Pokud chcete ušetřit čas, existuje metoda díky, které zjistíte velikost prstu velmi rychle. Jako vhodná pomůcka vám postačí provázek, pravítko a tenký fix. Vezměte si dostatečně dlouhý provázek, se kterým se vám bude dobře manipulovat. Provázek kolem prstu obtočte a lehce utáhněte, myslete však na své klouby a zjistěte jestli vám půjde provázek přes kloub protáhnout. Lehce utáhlý provázek na prstě vyznačte pomocí tužky přesně ve středu, abyste označili obě jeho části. Nakonec si vezměte na pomoc pravítko a provázek rovnoměrně natáhněte k pravítku. Vyznačené rozmezí udává velikost vašeho prstenu. Přesné údaje v centimetrech a milimetrech mi zašlete a máte vyhráno.

4. Zásnubní prsteny

Pokud plánujete pořídit své lásce zásnubní prsten, jedná se o naprosto tajnou akci. V tomto případě existuje hned několik fíglů, díky kterým zjistíte správnou velikost prstu vaší nastávající snoubenky. Prvním z nich je zapojit do celé akce někoho z rodiny vaší snoubenky, kdo velikost jejího prsteníčku levé ruky dobře zná. Dalším ze způsobů může být zapůjčení si prstenu ze šperkovnice vaší milé a obkreslit jeho vnitřní obvod na papír a potom změřit průměr který mi zašlete. Tento způsob není dostatečně osvědčen, protože prsteníček levé ruky je většinou mnohem menší nežli na té pravé ruce, a tak se často stává, že je potřeba prsten zmenšit. Nejosvědčenějším způsobem je si objednat měřící kroužky a změřit velikost levého prsteníčku v době, kdy vaše drahá polovička tvrdě spí. Pokud si chcete ušetřit spoustu adrenalinu, doporučuji se citlivě nenápadně zeptat své milované na její velikost prstu. Správně trefit velikost zásnubního prstenu není nikdy jednoduché, a proto pokud tomu design dovolí, prsten lze kdykoliv změnit.

Pokud si nejste jisti ani jednou metodou, kontaktujte mne a zašlu vám zdarma měřící kroužek.

 

Novější příspěvek →